Hurghada

Písečné pláže s možností celoročního koupání

V Hurghadě a jejím okolí se nalézá mnoho krásných písečných pláží, jež umožňují skvělou dovolenou a příjemné koupání po celý rok. Rudé moře, na jehož břehu Hurghada leží, je známé díky své čisté a průzračné vodě. A její teplota je ideální jak na osvěžující koupání, tak i následnou relaxaci pod horkým egyptským sluncem. K nejpopulárnějším plážím pro dovolenou v oblasti Hurghada patří Ghazala či Makadi. Ty jsou u turistů obzvláště oblíbené díky svým rozsáhlým bílým písečným břehům a klidným vodám.

Pobřeží v Hurghadě

V nabídce dovolené oblasti Hurghada, týkající se možností trávení volného času, je také spousta plážových aktivit. K nim patří takové činnosti jako je parasailing, windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Ať už tedy na dovolené v Egyptě hledáte místo k odpočinku nebo nějaké vzrušení, pláže v Hurghadě budou určitě horkým kandidátem.

Jedno z nejlepších k potápění v Rudém moři

Hurghada je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro dovolenou v oblasti okolo Rudého moře mezi příznivci potápění. Může se pochlubit působivou rozmanitostí potápěčských lokalit, sahajících od korálových útesů a vraků lodí až po podvodní jeskyně a kaňony. Přístrojové potápění v Hurghadě umožňuje zájemcům o dovolené blíže poznat zdejší bohatý podmořský život.

Potápěči mohou na dovolené v Hurghadě očekávat, že na vlastní oči spatří pestrou paletu nejrůznějších druhů ryb. A to včetně těch atraktivních jako jsou barakudy, murény, kanicové a tuňáci. Oblast je také domovem velkého množství druhů korálů. V tomto regionu se pod hladinou moře nalézá i několik vraků potopených lodí, které vytvářejí zajímavé podmínky k potápění.

Jeden z mnoha hurghadských hotelů

Turisty určitě potěší, že potápění v Hurghadě je vhodné pro všechny úrovně zkušeností. Na své si tu v čase letní dovolené přijdou jak úplní začátečníci, tak i zkušení potápěči.

Nakupování s orientální atmosférou bazarů

Pokud hledáte dovoleou s opravdu jedinečným zážitkem z nakupování, vydejte se do některého z orientálních bazarů v Hurghadě. Tyto trhy jsou plné stánků, prodávajících nejrůznější produkty. K dostání je tu takřka vše, od oblečení a šperků po koření až po koberce. Můžete s obchodníky smlouvat o cenách a užívat si živou východní atmosféru během procházení místních tržišť.

K nejoblíbenějším bazarům v Hurghadě patří trh El-Gawharet El-Akhdar a bazar Khan el-Khalili. První jmenovaný je známý zejména pro svou rozmanitost koření. Ten druhý pak proslavily tradiční egyptské ruční výrobky. Pokud na dovolené v Egyptě sháníte nějaký zajímavý suvenýr, který vám bude připomínat vaši cestu do této kouzelné země, určitě zavítejte na alespoň jeden z těchto trhů.

Chutná kuchyně a bohatý noční život

Egypt je zemí, rozkládající se v severní části Afriky. A její bohatá kultura, historie a samozřejmě i gastronomie je tímto kontinentem silně ovlivněna. Moderní Hurghada je díky nekonečnému nočnímu životu a chutné arabské kuchyni v současnosti jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ke strávení dovolené u moře v celém Egyptě.

Umělá laguna

Většina restaurací v Hurghadě nabízí tradiční arabské pokrmy. Ty jsou plné chuti a využívají nejoblíbenějších druhů koření. Mezi nejoblíbenější jídla patří baba ghanoush, falafel, šavarma a baklava. Navštívit je tady možné i spoustu restaurací s mořskými plody, které podávají pokrmy z čerstvých úlovků. K populárním pokrmům patří grilované ryby, krevetové koktejly nebo humří bisque.

Hurghada coby destinace pro letní dovolenou je hlavně mezi mladšími ročníky též známá svým bohatým nočním životem. Letovisko žije 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. K návštěvě zvou desítky barů a klubů, které uspokojí každý vkus i náladu. Nabídka sahá od špičkových salonků až po pohodové plážové bary.

Výlety za historií Egypta

Pokud je vaší vášní starověká egyptská historie, Hurghada je ideálním místem k jejímu bližšímu prozkoumání a poznání během letní dovolené. Město je skvělým výchozím místem k cestě na mnohá archeologická naleziště a lokality včetně chrámů v Karnaku a Luxoru, Údolí králů a starověkého města Memphis. Se svými průzračně modrými vodami a korálovými útesy je Hurghada také skvělým místem, kde si můžete na dovolené užít potápění nebo šnorchlování.

Kupříkladu tady můžete bydlet

Pokud ale hledáte klidnější dovolenou, Hurghada má k dispozici spoustu poklidných pláží, ze kterých můžete vybírat. Můžete relaxovat na horkém písku nebo si užívat vodní sporty. K těm nejpopulárnějším patří windsurfing a kitesurfing. Můžete si tady také udělat výlet do pouště na beduínské safari.

Letoviska v blízkosti Hurghady

El-Dahar

El-Dahar je čtvrtí nebo též předměstím Hurghady. Leží asi 5 kilometrů severně od mezinárodního letiště v Hurghadě. Je známá díky dobrým podmínkám k potápění a šnorchlování. El-Dahar se může pyšnit bohatými korálovými útesy a vraky lodí blízko pobřeží. Oblast je také centrem windsurfingu. Hned několik škol tohoto populárního sportu tu nabízí výuku jízdy na prkně s plachtou, kterou je možno o dovolené využít.

Čtvrť disponuje spoustou malých hotelů a restaurací. Stejně tak je tu k dispozici několik supermarketů a obchodů se suvenýry. V El-Daharu nejsou žádné významné noční kluby ani kasina. Za těmi je třeba cestovat do modernější a novější části Hurghady. Zato se jedná o poměrně klidnou čtvrť, kde se dá prožít příjemná dovolená.

Sakkala

Sakkala je jedním z nejoblíbenějších prázdninových letovisek v Hurghadě. Díky svým zátokám a křišťálově čisté vodě je snadné pochopit, proč je toto dobře turisticky vybavené místo tak oblíbené místo pro dovolenou u mnoha návštěvníků. Sakkala je také místem, odkud se dá vypravit k jedněm z nejlepších míst k potápění v celé oblasti. Je tedy skvělým místem pro dovolenou v Egyptě všech, kteří milují podvodní dobrodružství. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a užít si přírodní krásy Egypta pod hladinou Rudého moře, Sakkala rozhodně stojí za zvážení.

Koupání v Hurghadě

El Gouna

El Gouna je moderním letoviskem na pobřeží Rudého moře, ležícím asi 25 kilometrů severně od Hurghady. V roce 1987 ji založil podnikatel a miliardář Samih Sawiris a nyní je řízena jeho společností Orascom Development. Město je skutečně luxusní, s vilami, hotely a restauracemi pro movité turisty, kteří si na dovolené potrpí na komfort a prvotřídní služby. Mimo jiné je zde v provozu třeba i 18-tijamkové golfové hřiště, golfový klub El Gouna a moderní jachetní přístav.

Makadi Bay

Makadi Bay je dalším z populárních letovisek na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Město se nalézá asi 30 kilometrů jižně od Hurghady a nabízí turistům na dovolené širokou škálu nejrůznějších volnočasových aktivit. K těm nejoblíbenějším se samozřejmě řadí plavání a opalování. Návštěvních Makadi Bay se ale rádi věnují i třeba windsurfingu nebo potápění. Ve městě je také k dispozici několik barů a restaurací, stejně jako pár malých obchodů.

Soma Bay

Oblast Hurghada je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v celém Egyptě. Město nabízí vše, od starověkých ruin až po špičkové potápění a šnorchlování. Pokud však hledáte na dovolenou klidnější a odlehlejší místa, zvažte některý z hotelů poblíž zálivu Soma Bay. Tato oblast se nachází asi hodinu jízdy jižním směrem od Hurghady. Říká se, že Soma Bay je domovem jedněch z nejkrásnějších pláží v celém Egyptě.

Soma Bay

Ubytovací kapacity tu uspokojí jak jedince, hledající na dovolené luxus, tak cestovatele, kteří chtějí ušetřit. Hotely tady vedle ubytování nabízejí i širokou škálu aktivit včetně golfu, tenisu, jízdy na koni nebo windsurfingu. Mějte ovšem na paměti, že v Soma Bay může být docela větrno. Zátoka tedy nemusí být úplně to pravé v případě, že hledáte odpočinkovou dovolenou na pláži.

Safaga

Safaga je přístavním městem, ležícím na břehu Rudého moře asi 50 kilometrů jižně od Hurghady. Původně byla založena jako rybářský přístav a dodnes si zachovává svou tradiční atmosféru. Safaga je oblíbenou destinací mezi potápěči. Moře při pobřeží tu totiž nabízí jedny z nejlepších potápěčských lokalit na světě.

V blízkosti Safagy se nachází několik větších a luxusnějších hotelů. V případě většiny ubytovacích zařízení však jde většinou o skromnější objekty s omezeným vybavením. Dobře vybavené hotelové komplexy, umožňující luxusní dovolenou, je třeba hledat například v Hurghadě. Ta leží jen necelou hodinu jízdy odtud.

O webu

Cestování je radost. Ať už cestujete na den, týden či měsíc, poznávání nových míst a lidí přináší potěšení a pozitivní náladu.