O nás

Petr Smutný je vášnivým cestovatelem a příležitostným bloggerem, kterého baví psaní o cestování. Narodil se a vyrůstal v malém městečku na jihu České republiky, kde jako malý v dobách, kdy cestování nebylo běžnou součástí života, objevoval svět prostřednictvím knih a časopisů o vzdálených destinacích. O několik dekád později jej jeho láska k cestám ho přivedla k rozhodnutí založit svůj vlastní cestovatelský blog, kde by mohl sdílet své zážitky. Nejprve pouze se svými nejbližšími, ovšem o něco později přišlo rozhodnutí podělit se o i s ostatními.

Petrův koníček procestovat svět začal po absolvování vysoké školy, na níž se mimochodem setkal i se svou budoucí ženou Kateřinou. I ta sdílela vášeň po objevování nových místa a destinací. Rodina Petra a Katky po dvou letech manželství rozrostla o dvě malé děti, Marka a Elišku. Tato radostná událost však nijak nezmenšila jejich vášeň pro cestování. Petr byl odhodlaný ukázat svým dětem krásu vzdálených destinací, zajímavosti jednotlivých zemí a v neposlední řadě i nezapomenutelné zážitky.

Petr vyhledává exotické pláže, kde se může oddávat své vášni pro surfování, šnorchlování a lenošení na slunci. Mimořádně si užívá krásu moře a rád objevuje podmořský svět spolu se svou rodinou. Petr i Katka lásku ke společnému dobrodružství sdílejí. A i když je pod většinou příspěvků na blogu podepsán Petr, bez Katčiny spoluúčasti by žádný z nich nevznikl.

Na svém blogu Petr sdílí své postřehy o jednotlivých destinacích. Nabízí praktické rady týkající se cestování s dětmi a ukazuje jiný pohled na luxusní dovolenou. Jeho články jsou plné zajímavých informací o nejkrásnějších plážích světa, tipy pro výběr ideálního resortu a oblíbené destinace pro rodinnou dovolenou. Luxusní hotely přímo na pláži jsou v současnosti Petrovým splněným snem. Rád tráví volný čas ve wellness centrech, u bazénů a vychutnává si všechny možnosti odpočinku.

Petr by rád byl pro své okolí vzorem, jak žít naplno a neuzavírat se do stereotypu. Jeho blog přináší nejen inspiraci těm, kdo touží po dobrodružství a cestování, ale také řadu praktických tipů o hledání rovnováhy mezi prací a rodinou. Jeho snaha je inspirovat ostatní k podobnému kroku a motivovat je k objevování toho nejlepšího, co současný svět nabízí. Snaží se ukázat, že život může být plný neopakovatelných zážitků, slunce a moře a spoustou možností ke zkoumání nových míst. A to i s celou rodinou.

O webu

Cestování je radost. Ať už cestujete na den, týden či měsíc, poznávání nových míst a lidí přináší potěšení a pozitivní náladu.