Sharm el Sheikh

Slunné počasí

Potápěči si mohou v oblasti Sharm el Sheikh užít na dovolené celoroční potápění díky stálému slunečnému počasí v této oblasti. Průzračné vody a rozmanitý podmořský život umožňují příjemný zážitek z letní dovolené a potápění bez ohledu na roční období.

Sharm el Sheikh je bohatý na spousta potápěčských lokalit. Ty doslova zvou k bližšímu prozkoumání během vaší dovolené a uspokojí nároky všech úrovní potápěčů. Začátečníci se mohou rozhodnout pro mělké ponory, zatímco zkušenější potápěči se obvykle vypravují na hlubší útesy dále od pobřeží.

Koupání v Sharm el Sheikhu

Některé z nejoblíbenějších potápěčských lokalit v Sharm el Sheikhu zahrnují národní park Ras Mohammed, Shark Observatory a The Blue Hole. Díky své čisté vodě a bohatému životu pod i nad hladinou je národní park Ras Mohammed takřka nutností pro každého potápěče, který tráví svou dovolenou u moře v oblasti Sharm el Sheikh.

Teplé moře a korálový útes

Rudé moře je místem okouzlujících přírodních krás, kde se horká poušť setkává s tyrkysově modrou mořskou vodou. Zdejší čisté, teplé vody jsou ideální ke šnorchlování a potápění. Pouhý týden prozkoumáváním korálových útesů kolem letoviska Sharm el Sheikh určitě bude stačit jen málokomu. Turisté tu bývají na dovolené unešeni neuvěřitelnými barvami a rozmanitostí ryb a dalších živočichů pod hladinou.

Voda v moři v oblasti Sharm el Sheikh je čistá a teplá, s viditelností až 30 metrů. Bývá tudíž snadné spatřit pod hladinou exotické ryby, rozlehlé korálové zahrady i vraky lodí. Útes samotný se hemží životem a hejna pestrobarevných ryb tu plují všemi směry. Dokonce je k občas k vidění i několik želv, které ladně proplouvají kolem potápěčů.

Sharmská pláž

Pokud nejen v čase, kdy u nás leží sníh a teploty se pohybují pod bodem mrazu, hledáte dovolenou s trochou slunce a chcete zažít jedno z nejlepších potápění na světě, pak Sharm el Sheikh rozhodně stojí za návštěvu.

Prvotřídní písečné pláže

Egyptská oblast Sharm el Sheikh je známá svými úžasnými písečnými plážemi, kde se dá zažít parádní dovolená. Mnoho lidí volí dovolenou v tomto egyptském regionu právě kvůli zdejším krásným plážím. Ty jsou skvělé jak na plavání v přilehlém moři, tak i k opalování. Nebo prostě jen k relaxaci a odpočinku.

Voda v této části Rudého moře je křišťálově čistá a jako stvořená ke koupání. Písek na plážích má jasně bílou barvu a jemnou strukturu. Je tudíž skvělým místem k odpočinku a turisté tady mohou strávit bezstarostnou dovolenou. Návštěvníci pláží v oblasti Sharm el Sheikh mají samozřejmě k dispozici plážová lehátka i slunečníky pro maximální pohodlí. Stejně jako třeba nedaleké sprchy a toalety.

Typické pobřeží v Sharmu

Přímo na pláži je také jejich návštěvníkům k dispozici nemálo restaurací a kaváren. Turisté na dovolené si tak mohou vychutnat jídlo nebo pití a zároveň si užívat zvuky moře. Zdejší pláže rozhodně patří k jedněm z nejlepších a také nejoblíbenějších míst pro dovolenou v celém Egyptě.

Národní park Ras Muhammad

Národní park Ras Muhammad je jednou z nejznámějších atrakcí v regionu Sharm el Sheikh. A to z dobrého důvodu. Nabízí totiž úžasně čisté vody, korálové útesy a spoustu podmořského života. Jeho prozkoumávání zajistí na dovolené spoustu hodin zábavy milovníkům šnorchlování a potápění. V pevninské části parku vede také řada turistických stezek, které se vinou přes hory a umožňují návštěvníkům nahlédnout do přírodních krás této oblasti. V parku se nachází několik restaurací a kaváren, takže je ideálním místem ke strávení celého dne dovolené nebo třeba jen poklidného odpoledne.

Široká nabídka aktivit

Sharm el Sheikh nabízí svým návštěvníkům širokou škálu možností, jak trávit dovolenou a volný čas. Od potápění a šnorchlování až po golf a jízdu na koni. Díky průzračné vodě a korálovým útesům je tato oblast oblíbeným místem pro letní dovolenou mezi potápěči. Nádherná krajina ve vnitrozemí je pak jako stvořená k turistice. Milovníci adrenalinu si tu mohou užít jízdu na čtyřkolkách nebo velbloudech. Ti, kteří na dovolené v Egyptě hledají naopak klidnější místa, mohou relaxovat na pláži nebo se vydat na výlet lodí. Populárními cíli lodních výletů bývají krásné ostrovy nedaleko pobřeží.

Výlet lodí s proskleným dnem

Chutná kuchyně

Pokud hledáte o dovolené nějakou lahodnou blízkovýchodní kuchyni, nehledejte nic jiného. Cenově dostupné restaurace v oblasti Sharm el Sheikh jsou přesně to pravé. Kebab a falafel jsou lahodné a tabouleh je zase osvěžující změnou v duchu tradičních salátů. Nezapomeňte si však nechat místo na dezert. Baklava se proslavila mezi milovníky dobrého jídla daleko za hranicemi Egypta.

Žádný výlet do regionu Sharm el Sheikhu se samozřejmě nemůže obejít bez ochutnání některého druhu z místní vyhlášené kávy. Kavárny ve městě nabízejí širokou škálu chutí a metod vaření. Nezapomeňte tedy na vaší dovolené vyzkoušet více různých druhů. Můžete si být jisti, že nebudete litovat.

Výhodné nákupy

Pokud chcete na dovolené v Egyptě ušetřit pár korun na prázdninových nákupech, zamiřte do Sharm el Sheikhu. Tady se setkáte se spoustou výhodných nabídek, od suvenýrů po luxusní zboží.

Bazar

Výpravu za nákupy určitě začněte prohlídkou zdejšího bazaru. Najdete zde téměř vše, na co pomyslíte. Od tradičních ručních výrobků až po značkové kabelky. V případě, že si nejste jisti, co koupit, obchodníci vám zboží rádi předvedou.

Pokud hledáte světové značky, nebojte se. I těch je v Sharm el Sheikhu spousta. Stačí o dovolené jeden večer zamířit do některého z nákupních center v Naama Bay nebo Shark's Bay. Najdete zde všechny žádané značky včetně Prady, Gucciho či Louise Vuittona. Ovšem pozor, některé ze zdejších butiků mohou být docela drahé.

Letoviska v oblasti Sharm el Sheikh

Samotný Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm el Sheikh je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro letní dovolenou v celém Egyptě. Město se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova a mezi turisty je dobře známé díky svým krásným plážím a korálovým útesům pod hladinou Rudého moře.

Centrum Sharm el Sheikhu

V Sharm el Sheikhu mají turisté k dispozici pestrou nabídku ubytovacích kapacit, kde se dá prožít prvotřídní dovolená. Ty nabízejí širokou škálu vybavení i aktivit. Mezi nejoblíbenější hotely v Sharm el Sheikhu se řadí Hilton Shark's Bay Resort, Marriott Sharm el Sheikh Resort nebo Sofitel Sharm El Sheikh Fayrouz Resort.

Hotely v Sharm el Sheikhu jsou vhodné k dovolené párů nebo celých rodin. Nabízejí vše, od bazénů a lázeňských procedur až po golfová hřiště a lekce potápění. A s teplotami v průměru kolem 30 stupňů Celsia po celý rok je snadné pochopit, proč se toto město stalo tak oblíbenou prázdninovou destinací pro dovolenou u moře.

Dahab

Dahab je malé městečko v Akabském zálivu v jižní části Sinajského poloostrova. Často se mu říká Sinajský klenot kvůli mnoha skvělým místům k potápění a šnorchlování, která se hemží podmořským životem. Dahab má uvolněnou a pohodovou atmosféru a dovolená tady vás určitě nezklame. Ještě donedávna byl oblíbený mezi batůžkáři a potápěči, hledajícími o dovolené především dobrodružství.

V Dahabu se nachází několik hotelů, z nichž většina leží nedaleko Blue Hole. Takzvaná Modrá díra je závrt, klesající až do hloubky více než 100 metrů. Zdejší ubytovací kapacity nabízejí různé možnosti ubytování, od stanování v kempu a nocleháren až po luxusní vily. Záleží tedy jen na vás, jak bude vaše dovolená v Egyptě vypadat.

Dahab a Blue Hole

Většina hotelů v Dahabu nabízí kurzy potápění a půjčovnu potápěčského vybavení. Svou dovolenou si tak můžete zpestřit i o potápěčské ponory. Pochopitelně se tu dá podniknout i výlety lodí na některá z nejlepších potápěčských míst v této oblasti.

Hadaba

Hadaba je skvělým místem k pobytu pokud na dovolené v Egyptě hledáte něco, kde se budete cítit více jako ve městě a méně jako v letovisku. Na výběr tu je spousta restaurací a barů. A na pláž je to z většiny ubytovacích kapacit jen kousek. Hadaba je také jednou z levnějších oblastí v Sharm el Sheikhu. Je tedy jako stvořená pro všechny, kdo mají na dovolenou omezený rozpočet.

Naama Bay

Naama Bay patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací nejen v oblasti Sharm el Sheikh, ale v celém Egyptě. Důvody této popularity pro dovolenou u moře jsou celkem nasnadě. Křišťálově čisté vody, krásné korálové útesy a dostatek příležitostí k provozování vodních sportů dělají z Naama Bay perfektní místo pro dovolenou všech věkových kategorií. Kromě přírodních zajímavostí nabízí Naama Bay také širokou škálu hotelů, restaurací, barů a obchodů. Ty uspokojí potřeby každého z turistů. Ať už hledáte klidný útěk od všedních starostí nebo akční dovolenou, Naama Bay nabízí každému něco.

Naama Bay

Nabq Bay

Nabq Bay se nachází na severu oblasti Sharm el Sheikh a nabízí jedny z nejlepších potápěčských příležitostí v této části Egypta. Zátoka je dobře chráněna před bouřemi a může se chlubit bohatým podmořským životem, kterému se v chráněném zálivu dobře daří. Nabq Bay je tudíž místem, kam rádi cestují na dovolenou příznivci přístrojového potápění. Podél zálivu se také nachází několik hotelů, které hostům nabízejí úžasný výhled na přilehlé moře.

Ras Om el Sid

Ras Om el Sid se nachází v jižní části Sinaje na malém poloostrově, vybíhajícím do Rudého moře. Na mezinárodní letiště Sharm el Sheikh je to odsud něco přes 10 kilometrů severním směrem. Původně šlo o malou beduínskou vesnici s nádherným výhledem na Sinajské hory a Rudé moře. Dnes těsně sousedí s Hadabou. Vedle hotelů a dalších ubytovacích zařízení je tu turistům na dovolené k dispozici i několik obchodů a restaurací.

Shark's Bay

Shark's Bay je oblast, nacházející se v severní části regionu Sharm el Sheikh na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Rozkládá se nedaleko od zdejšího mezinárodního letiště. Tato oblast je známá svými průzračnými, tyrkysově modrými vodami, korálovými útesy a rozmanitým životem pod hladinou. Shark's Bay je z tohoto důvodu oblíbeným místem pro dovolenou mezi potápěči a milovníky šnorchlování. Nocovat se tu dá v několika desítkách ubytovacích zařízení.

Ras Nasrani

Ras Nasrani je jednou z nejoblíbenějších potápěčských lokalit v celém Sharm el Sheikhu. Nachází se nedaleko od letiště a sousedí se zátokou Shark's Bay. Nabízí skvělé možnosti k potápění jak začátečníků, tak i zkušených potápěčů. Zdejší korálový útes je dobře zachovalý a je domovem různých mořských živočichů včetně delfínů, barakud nebo rejnoků.

Ras Nasrani

Oblast Ras Nasrani je také populární kvůli vrakům, ležícím na mořském dně jen nedaleko. Ty umožňují zájemcům prožít skvělá potápěčská dobrodružství. Vraky pocházejí většinou z doby druhé světové války, kdy je tu potopilo britské námořnictvo jako návnadu k odklonění německých bombardérů od nedalekých ropných rafinerií. Dnes jsou oblíbenými potápěčskými destinacemi díky množství podmořského života a současně tvoří zajímavé historické artefakty.

Pokud v oblsati Sharm el Sheikh hledáte skvělé potápěčské zážitky, Ras Nasrani rozhodně stojí za vyzkoušení.

O webu

Cestování je radost. Ať už cestujete na den, týden či měsíc, poznávání nových míst a lidí přináší potěšení a pozitivní náladu.