Egejská riviéra

Pláže Egejské riviéry

Pokud k dovolené u moře hledáte spíše odlehlejší a klidnější plážový zážitek z Turecka, právě Egejská riviéra nabízí spoustu nedoceněných pokladů. Jednou z takových pláží je kupříkladu pláž Kargi nedaleko městečka Datca. Pláž se může pochlubit průzračně čistou vodou a jemným bílým pískem. Je ideálním místem k rekreaci na Egejské riviéře pro všechny, kteří chtějí uniknout davům dalších turistů a užít si na dovolené v Turecku trochu klidu a ticha.

Dalším skrytým klenotem je pláž u letoviska Akbuk. Ta se nachází v malé zátoce, obklopené svěžími zelenými kopci, nedaleko města Didim. Díky klidné vodě je ideální k plavání nebo šnorchlování. Blízké restaurace v Akbuku poskytují koupajícím se turistům vítané občerstvení. Jedinci, kteří se na dovolené rádi vydávají po svých na průzkum okolí, se mohou vydat po nedalekých turistických stezkách vzhůru do hor. Značené cesty vedou k místům s úžasnými výhledy do okolí.

Pláž na ostrově Sedir, též známá coby Kleopatřina pláž, možná není úplně neznámá. Rozhodně je ale, ve srovnání s jinými oblíbenými turistickými místy pro dovolenou na Egejské riviéře, nedoceněná. Legenda praví, že se zde koupala sama Kleopatra se svým milencem Markem Antoniem. Ale i bez spojení s poslední egyptskou královského stojí tato pláž během dovolené rozhodně za návštěvu. Těšit se můžete na jemný zlatý písek a tyrkysové vody. A co se klidu týče, pláž se v žádném případě nedá srovnat se stejně pojmenovanou pláží na Turecké riviéře v letovisku Antalya.

Nejlépe střežená tajemství

Členité pobřeží Egejského moře nabízí turistům ideální místo k prožití parádní dovolené přímo na některé z pláží turecké Egejské riviéry. Skryté klenoty tohoto krásného pobřeží čekají, až je objevíte a osobně poznáte, co jsou schopny tyto lokality nabídnout. Jedním z takových tajných tipů Egejské riviéry je pláž Kaputas. Na ni je možné se dostat pouze po strmých schodech, vedoucích z útesu dolů k vodní hladině. Jakmile se však dostanete do na dno úžasné zátoky, budete odměněni tyrkysově modrou vodou a jemným pískem, obklopenou tyčícími se skalami.

Dalším místem na Egejské riviéře, které rozhodně musíte během vaší dovolené v Turecku vidět, je Údolí motýlů. Tato zátoka se nalézá nedaleko Fethiye a určitě ve vás zanechá nesmazatelný dojem. Odlehlá pláž je přístupná pouze lodí, nebo delší pěší túrou skrze strmý a skalnatý kaňon. Název pochází z bezpočtu druhů motýlů, kteří se každý rok slétají do tohoto jedinečného údolí kvůli rozmnožování. Než se turisté, jdoucí po svých skrze kaňon, dostanou na břeh moře, mohou si užít výlet po naučné stezce či se vykoupat v osvěžující řece.

A nesmíme zapomenout ani na Modrou lagunu Oludeniz! Ta nabízí pohled na jeden z nejmalebnějších přírodních výtvorů v Turecku. Celosvětově známou se stala díky kontrastu úchvatných odstínů modré vody, zelených svahů a bílých člunů, kotvících v klidných vodách zálivu. Všechna tato tajemství dělají ze zátoky Oludeniz jednu z nejlepších turistických destinací pro dovolenou v celém Turecku. Místo láká milovníky pláží, kteří si v Turecku na dovolené chtějí užít jedinečné zážitky.

Okolí Bodrumu

Je třeba zdůraznit, že dovolená u moře v Turecku na Egejské riviéře se neomezuje pouze na vyhlášený Bodrum. Na Egejské riviéře najdete i řadu dalších pobřežních měst a letovisek, nabízejících cestovatelům jedinečný zážitek. Jedním z takových měst je třeba Kusadasi. Toto letovisko se může pochlubit úžasnými plážemi a vcelku bohatým a rušným nočním životem. Jeho blízkost ke starověkému městu Efez z něj navíc dělá i skvělou destinaci pro dovolenou všech milovníků historie.

Dalším městem, které stojí o dovolené za bližší poznání a prozkoumání, je Cesme. Toto místo, ležící jen pár kilometrů od řeckého ostrova Chios, se proslavilo daleko za hranicemi Turecka křišťálově čistými vodami a okouzlujícími uličky starého města, lemovanými kavárnami a restauracemi. Návštěvníci si v tomto malém tureckém ráji mohou užít dokonce i termální lázně. Jedinci, toužící na dovolené spíše po klidnějším prostředí, si určitě zamilují Alacati, městečko těsně sousedící s Cesme. Je dobrou volbou kvůli svým malebným dlážděným uličkám, tradiční architektuře a klidné atmosféře.

Bez ohledu na to, kam konkrétně se na Egejské riviéře vydáte prožít dovolenou, budete obklopeni úchvatnými scenériemi, vynikající kuchyní a přátelskými místními obyvateli, odhodlanými přivítat vás ve svém kousku ráje. Proč se tedy omezovat pouze na jedno město, když toho na objevení čeká na Egejské riviéře mnohem více?

Od úžasných západů slunce až k lahodným mořským plodům

Letní dovolená v Turecku na Egejské riviéře nabízí víc než jen tyrkysové vody a písečné pláže. Region se může taktéž pochlubit bohatým kulturním dědictvím. To sahá tisíce let do minulosti. Návštěvníci tady mohou prozkoumat a blíže poznat taková starověká města, jako je třeba Efez a Pergamon. V nich je možno do dnes obdivovat unikátní architekturu, složité mozaiky a třeba i zachované amfiteátry.

Vedle historických památek je však oblast podél pobřeží Egejského moře známá i svými lahodnými pokrmy z mořských plodů. Čerstvě ulovené ryby jsou tu grilovány či smažené k téměř dokonalosti. Podávají se s lokálně lisovaným olivovým olejem, citronovou šťávou a bylinkami. Turecká kuchyně je známá používáním čerstvých surovin a výraznými chutěmi. To z ní činí zážitek, který musí gurmáni na dovolené v Turecku rozhodně vyzkoušet.

A vidět západ slunce na Egejské riviéře je taktéž zážitkem. Slábnoucí sluneční paprsky tu malují oblohu zářivými barvami oranžové, růžové a fialové. Pozorovat západ slunce nad Egejským mořem a přitom si dopřávat čerstvě připravené pokrmy z mořských plodů jsou nezapomenutelné okamžiky, které by si návštěvníci neměli během dovolené na pláži v Turecku rozhodně nechat ujít.

Cesty po ostrovech

Cesta po ostrovech během dovolené na Egejské riviéře je jednou z možností, jak lépe a blíže poznat tento krásný region Turecka. Egejská riviéra je známá svým úžasným a velice členitým pobřežím, průzračnou vodou a malebnými ostrovy. Od Bodrumu po Marmaris se naskýtá spousta příležitostí k prozkoumání řady ostrovů a ostrůvků, rozesetých podél pobřeží.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si parádně užít ostrovy podél Egejské riviéry, je výlet na palubě lodi. K dispozici máte spoustu možností plavby, které uspokojí všechny rozpočty, přání i preference. Ať už chcete strávit pohodový den dovolené na palubě luxusní jachty, nebo absolvovat dobrodružnou cestu na tradičním guletu, to vše tady budete moci zažít.

Některými z nejpůsobivějších ostrovů v této oblasti jsou Králičí ostrov, Kleopatřin ostrov a ostrov Knidos. Každý z nich má své jedinečné kouzlo a historii. A všechny čekají na vaše objevení. Kvůli azurově modrým vodám, jež jsou ideální k plavání, šnorchlování a potápění, si nezapomeňte sbalit plavky a opalovací krém. Jedině tak si můžete své ostrovní dobrodružství na turecké Egejské riviéře naplno užít.

Objevte tajné pláže

Turecko je v každém případě zemí, nabízející nepřeberné množství krásných pláží. A Egejská riviéra na západě země rozhodně není výjimkou. Zatímco mnoho turistů proudí v čase své dovolené na typické a oblíbené pláže, najdete tady i mnoho skrytých klenotů, čekající na objevení jedinci, kteří jsou ochotni vydat se mimo vyšlapané cesty. Jednou z takových pláží je třeba již zmíněná Kleopatřina pláž na ostrově Sedir. Ten najdete nedaleko Marmarisu.

Další utajenou pláží, kterou rozhodně stojí za to o dovolené prozkoumat, je zátoka Akbük. Tu hledejte na severozápadním pobřeží poloostrova Bodrum. Tato odlehlá zátoka nabízí průzračné a čisté vody, jako stvořené ke koupání a šnorchlování. Pláž je obklopena borovými lesy, skýtající od moře překrásné panorama. Je skvělým místem pro milovníky přírody, kteří touží po dobrodružství v nedotčené přírodní kráse jižního Turecka.

Taktéž pláž na poloostrově Iztuzu, známá spíš pod názvem Turtle Beach, je skrytým skvostem Egejské riviéry. Poloostrov lze nalézt jen pár kilometrů od města Dalyan na jihozápadním pobřeží Turecka. Tento asi 5 kilometrů dlouhý úsek písku je známý tím, že je jedním z posledních míst, kde v Turecku hnízdí mořské želvy karety obecných. Návštěvníci pláže Turtle Beach mohou tyto nádherné tvory pozorovat z bezprostřední blízkosti.

Od opalování až k vodním sportům

Plážová dovolená v Turecku na Egejské riviéře nabízí každému něco. Milovníci vodních sportů s mohou těšit na spoustu příležitostí ke šnorchlování, potápění nebo windsurfingu. Díky průzračně čistým vodám Egejského moře tu lze pod hladinou snadno rozpoznat nejrůznější pestrobarevné ryby a další mořský život.

Pokud zrovna neholdujete vodním sportům, stále se můžete na dovolené v Turecku parádně opalovat pod horkým středomořským sluncem, nebo odpočívat na některé ze zdejších pláží. Na mnoha plážích Turecka, pochopitelně včetně Egejské riviéry, jsou k dispozici lehátka a slunečníky. Některé hotely je poskytují svým hostům zdarma, jinde jsou k pronájmu. Ve stínu slunečníku tak můžete strávit celý den své dovolené, aniž byste se museli bát, že slunce uškodí vaší pokožce.

Pokud si chcete dát od slunění a opalování přestávku, vydejte se třeba do nejbližšího města prozkoumat místní trhy a vyzkoušet tradiční tureckou kuchyni. A když už tam budete, nezapomeňte ochutnat turecký čaj nebo kávu! Dovolená na pláži v Turecku bude s tolika věcmi k vidění a bližšímu poznání nezapomenutelným zážitkem.

V Turecku gurmánem

Pokud jste labužníci, toužící po dokonalém zážitku z autentické turecké gastronomie, pak je pro vás dovolená na Egejské riviéře ideální destinací. Tato oblast se totiž proslavila svými lahodnými pokrmy z mořských plodů a dalšími čerstvými surovinami, které často pocházejí z místních zdrojů. Jedním z pokrmů, které musíte vyzkoušet, je midye dolma. Jde o plněné mušle, jež se podávají s citronovou šťávou a rýží. Tuto vynikající pochoutku najdete u pouličních prodejců nebo v přímořských tavernách.

Další oblíbenou místní pouliční pochoutkou je lahmacun. Tento pokrm s tenkou kůrkou s mletým masem, zeleninou a bylinkami v mnohém připomíná pizzu. Často se podává jako předkrm před hlavním jídlem nebo jako rychlá svačina na cestách. Pokud si chcete na dovolené v Turecku dopřát nějaké sladké pochoutky, vyzkoušejte baklavu. Několik vrstev filo těsta je naplněno nasekanými ořechy a medovým sirupem. V okolí pobřežních měst podél celé Egejské riviéry najdete mnoho cukráren, které podávají tento dezert spolu s dalšími tureckými specialitami, jako je lokum, který známe pod označením turecký med.

Šnorchlování a potápění

Dovolená na Egejské riviéře se bude líbit i turistům, kteří hledají jedinečné podvodní zážitky a dobrodružství. Průzračné a čisté vody Egejského moře z něj dělají dokonalé místo všech milovníků šnorchlování a potápění. Bodrum, Fethiye a Kas jsou některé z nejoblíbenějších destinací, nabízející parádní podvodní podívanou.

Letovisko Bodrum je známé především svým rušným nočním životem a starověkou historií. Současně se ovšem může pochlubit jedněmi z nejlepších míst ke šnorchlování nejen na Egejské riviéře, ale dokonce v celém Turecku. Jedním z takových míst je ostrov Kara, ležící přímo proti bodrumskému zálivu. Podél jeho pobřeží mohou turisté na dovolené pozorovat pod hladinou spousty barevných druhů ryb a krásné korálové útesy.

Fethiye je další často zmiňovanou lokalitou. Ta nabízí potápěčům a šnorchlistům na dovolené úchvatné zážitky v podobě ponorů k potopeným lodím, jeskyním a podmořským tunelům. Potápěči tu mohou na vlastní oči spatřit takové mořské tvory, jako jsou želvy, chobotnice a pokud budou mít štěstí, tak dokonce i delfíny. Kas je dalším místem, které musíte navštívit, pokud máte rádi potápění či šnorchlování a trávíte dovolenou v této části Egejské riviéry. Zdejší prohřáté vody umožňují ponořit se pohodlně poměrně hluboko a blíže prozkoumat jedinečné podmořské skalní útvary.

Nedotčená krása pobřeží Egejského moře

Cesta na dovolenou na Egejskou riviéru je taktéž dokonalým způsobem, jak prozkoumat osobitou krásu tureckého pobřeží. Čisté vody Egejského moře spolu s úžasnými výhledy a malebnou krajinou dělají z této části Turecka ideální destinaci pro turisty, kteří si zamilovali slunce, moře a písek.

Turecké pobřeží Egejského moře je regionem, kde můžete najít jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Od odlehlých zátok po rušná letoviska, každý si tu na dovolené najde něco. Třeba Kusadasi je oblíbenou volbou na dovolenou těch jedinců, co hledají živou atmosféru se spoustou barů a restaurací. Naopak jedincům, toužícím spíše po klidu, nabízí nedotčené pláže, ideální k opalování či koupání, letovisko Altinkum.

Pokud vás zajímá historie a kultura Egejské riviéry, pak určitě navštivte Efez. Efez je jedním z nejznámějších antických měst na území Turecka. Ruiny v Efezu jsou až neuvěřitelně dobře zachovalé a nabízejí návštěvníkům možnost nahlédnout do života v římských dobách. Dovolená na Egejské riviéře zkrátka nabízí jedinečnou směs relaxace a dobrodružství, která ve vás možná vyvolá touhu se sem příští rok opět vrátit.

Letoviska Egejské riviéry

Egejská riviéra je již po několik dekád oblíbeným cílem turistů z celého světa. K nejznámějším letoviskům pro dovolenou u moře v této oblasti patří v každém případě Bodrum. Populární turistické středisko s bohatou historií a živou atmosférou. Staré město je známé svou pevností, přístavem s marínou a úzkými uličkami, plnými obchodů, restaurací a barů. Bodrum nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže a možnosti provozování různých vodních sportů.

Kusadasi je živé prázdninové centrum, oblíbené pro dovolenou zejména díky svému přístavu. Z Kusadasi je to také jen několik kilometrů k ruinám antického města Efez. Kusadasi je též známé svými plážemi, bohatým nočním životem a množstvím obchodů a restaurací.

Malebné přímořské město Cesme se proslavilo svými termálními prameny a nádhernými plážemi. Jde o oblíbené letovisko jedinců, hledajících na dovolené kombinaci odpočinku a luxusu. V Cesme můžete taktéž v případě zájmu využít vynikající možnosti k surfování a windsurfingu.

Marmaris je populární destinací pro dovolenou na Egejské riviéře, vyhlášenou svým přístavem, krásnou marinou a kouzelnou pobřežní promenádou. Marmaris se může pochlubit pestrou nabídku pláží, obchodů, restaurací a nočního života.

Didim se proslavil coby letovisko, ležící v blízkostí antického Apollónova chrámu. Ten je jedním z největších chrámů nejen na Egejské riviéře, ale celého starověkého světa. Letovisko má ovšem v rukávu i hezké pláže, restaurace a obchody.

Bodrum

Bodrum je jedním z nejznámějších letovisek na Egejské riviéře. Rozkládá se na jihozápadním pobřeží Turecka, v provincii Muğla. Do Izmiru je to odtud asi 180 kilometrů směrem na sever. Dominantou města je Bodrumský hrad, tyčící se nad přístavem. Tato starobylá pevnost byla postaven křižáky v 15. století. Dnes v něm můžete navštívit muzeum, jež nabízí pohled na archeologické nálezy a sbírky z období antiky.

Atmosféru původního přístavu tu budete během dovolené vnímat díky moderní marině. Ta je nejen oblíbeným kotvištěm jachet v této části Turecka, ale nabízí i bohaté možnosti zábavy, jako jsou restaurace, bary a obchody. Staré město Bodrum je vyhlášené svými úzkými uličkami plnými obchodů, trhů, restaurací a kaváren. Místní bazary nabízejí širokou škálu zboží a pochopitelně nechybí keramika, kožené výrobky, šperky a suvenýry.

Z pohledu turistiky jsou však nejdůležitější pláže. Bodrum je obklopen krásnými plážemi s jemným pískem a čistým mořem. Mezi ty nejznámější patří Gumbet, Bitez, Yalikavak a Torba. Pláže nabízejí nejen dostatek místa k opalování a relaxaci, ale i četné možnosti vodních sportů.

Na dovolené v Bodrumu v jižní části Egejské riviéry si budete moci vychutnat i bohatý noční život. V provozu je tu značné množství barů, klubů a diskoték, které zůstávají otevřeny do pozdních hodin. V okolí Bodrumu se též nachází několik antických památek, které stojí za návštěvu. Nejznámější z nich je bezpochyby starověké město Halikarnassos s divadlem a pozůstatky starověkého mausolea.

Kusadasi

Kusadasi najdete na pobřeží Egejského moře v provincii Aydin. Leží přibližně 90 kilometrů jižně od Izmiru, což z něj činí skvělé výchozí místo k výletům za poznáním do okolí. Město je taktéž jakousi branou ke starověkému městu Efez.

Návštěvníky této části Egejské riviéry určitě potěší skutečnost, že Kusadasi je obklopeno nádhernými plážemi. Jejich povrch omývá čisté moře a povrch tvoří jemný písek. K nejznámějším plážím v okolí patří Ladies Beach, Long Beach, Love Beach a Silver Sand Beach. Pláže nabízejí vedle možnosti opalování a odpočinku i různé vodní sporty. K populárním tady patří windsurfing, potápění či jízda na vodním skútru.

Staré město v Kusadasi je charakteristické úzkými uličkami, trhy, obchody a restauracemi. Historické jádro města je ideální k procházkám a objevování autentické turecké atmosféry. Přímo v centru můžete navštívit pevnost Kaleici. Tato starobylá stavba sloužila v minulosti coby obrana proti nájezdům. Dnes najdete v jejím areálu muzeum, prezentující historii a kulturu oblasti.

Letovisko Kusadasi si získalo přízeň zejména mladších ročníků svým bohatým nočním životem. V centru města je možno v čase dovolené navštívit řadu barů, klubů, restaurací a diskoték. Tyto podniky bývají otevřené až do pozdních nočních hodin. Kuşadasí je též skvělým místem nákupům. Vydejte se během dovolené na místní trhy, do butiků či obchodů se suvenýry. V nich je možné zakoupit místní produkty, jako jsou kožené výrobky, šperky, keramika a textilní výrobky.

Kusadasi leží v blízkosti antického města Efez, do něhož je to odtud jen necelých 20 kilometrů. Efez je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v celém Turecku a řadí se mezi nejlépe dochovaná antická města na světě. V dobách starověkého Řecka a Říma byl Efez důležitým obchodním a kulturní centrem. Návštěvníci tady mohou prozkoumat pozůstatky několika impozantních staveb, jako je Celsova knihovna, Velké divadlo, Artemidin chrám, Trajánova fontána a mnoho dalších. Efez je, díky své bohaté historii a architektonickému dědictví, oblíbenou turistickou atrakcí.

Cesme

Cesme se nachází v provincii Izmir, zhruba 80 kilometrů západně od samotného města Izmir. Jako ideální místo pro dovolenou je proslulé svými nádhernými plážemi. Nejznámější ze zdejších pláží je Ilica. Ta je nejen mezi turisty oblíbená pro své teplé minerální prameny a jemný bílý písek. Dalšími populárními plážemi v oblasti Izmiru jsou Altinkum, Pirlanta a záliv Ayayorgi. Pláže v Cesme jsou jako stvořené k opalování, plavání a různým vodním aktivitám jako je kupříkladu windsurfing.

Cesme se řadí k vyhledávaným letoviskům pro letní dovolenou na Egejské riviéře i kvůli zdejším termálním pramenům. Nemálo hotelů a lázní v Cesme nabízí svým hostům termální koupele a procedury, jež jsou založeny na využití přírodních minerálních pramenů. Tyto termální prameny jsou považovány za léčivé a jsou oblíbené pro své blahodárné účinky.

Hrad v Cesme, také známý jako Kalesi, je pevností, která byla postavena v 16. století na ochranu před nájezdy pirátů. Tato historická stavba skýtá nádherný výhled na okolní oblasti a navštívit tu můžete i muzeum s výstavou o historii a kultuře Cesme. Nedaleko Cesme se nachází i malá vesnice Alacati, mezi turisty oblíbená kvůli své tradiční atmosféře a klidnému prostředím. Alacati je vyhledávané místo i mezi milovníky surfování a dalších plachtařských sportů. V oblasti totiž bývá často větrno. V centru můžete můžete procházet malebnými uličkami nebo navštívit trhy či restaurace s tradiční tureckou kuchyní.

I v Cesme si můžete v průběhu vaší dovolené na Egejské rivéře užít nočního života v několika barech, klubech a restauracích. Většina zábavních podniků je k nalezení v samotném centru města a také na pobřeží, kde můžete zažít večery plné zábavy a tance.

Marmaris

I mezi českými turisty populární letovisko Marmaris, kde je možno strávit příjemnou dovolenou, najete na jihozápadě Turecka v provincii Mugla. Rozkládá se přímo na pobřeží Egejského moře a obklopuje je nádherná příroda. Zelené hory ve vnitrozemí tu ostře kontrastují s tyrkysovým mořem. Město je situováno na břehu Marmarského zálivu, malebná zátoky s krásnými plážemi a velice klidnými vodami. Není se tedy do divit, že jsou tu mezi turisty na dovolené populární plavby na jachtách a lodní výlety. Záliv taktéž nabízí také skvělé podmínky k potápění a šnorchlování.

V centru Marmarisu můžete navštívit historickou pevnost. Ta byla postavena již v 16. století. Je oblíbeným turistickým místem v jižní části Egejské rivéry a z jejích hradeb se vám naskytne úchvatný výhled na město samotné i záliv. Uvnitř pevnosti je vystavena expozice archeologického muzea, prezentující archeologické nálezy z regionu.

Město Marmaris může být právem pyšné na své krásné pláže. Mezi ty nejznámější se určitě počítají Marmaris, Icmeler, Kleopatřina pláž a Turunc. Pláže mají na svém povrchu jemný písek a podél nich se jen mírně vlní čisté moře. Dokonalá místa k odpočinkové dovolené, opalování a koupání.

V Marmarisu můžete o své dovolené navštívit též rušný městský přístav, kotviště mnoha jachet, lodí a výletních plavidel. Přístav nabízí návštěvníkům parádní možnost k procházkám podél pobřeží a taktéž k návštěvě zdejších restaurací, barů a obchodů. Centrum města Marmaris proslavil i zdejší trh Grand Bazaar.

I v Marmarisu je možno si na dovolené na Egejské riviéře užít noční život. Vydejte se do místních barů, klubů a diskoték a bavte se až do rána následujícího dne.

Didim

Abyste mohli strávit dovolenou na Egejské riviéře v turistickém středisku Didim, musíte se vypravit do provincie Aydin. Didim leží asi 120 kilometrů jižním směrem od Izmiru. Tato poloha z něj dělá ideální místo pro příjemný pobyt u Egejského moře. Prostředí tu přípomíná Bodrum či Marmaris.

Zájemci o historii na dovolené v Turecku určitě ocení blízkost Didimu ke starověkému městu Didyma, kde se dříve nacházela věštírna. Hlavní atrakcí lokality je Apollónův chrám, jenž byl považován za jedno z nejvýznamnějších náboženských center v antickém Řecku. Tento monumentální chrám je jedním z největších svého druhu a rozhodně stojí za návštěvu. Dnes tu můžete vidět už jen sloupy, které jsou pozůstatkem kdysi majestátního starověkého chrámu. Tyto sloupy ohromí svou impozantní velikostí. Představují důležitou historickou památku a jsou oblíbeným místem turistů i milovníků historie.

I městečko Didim je obklopeno krásnými plážemi s jemným pískem na povrchu a čistou vodou podél břehů. Nejznámější pláží v Didimu je Altinkum, v překladu Zlatý písek. Pláž Altinkum je velmi oblíbená nejen mezi místními, ale především mezi turisty. Didim se taktéž může pochlubit moderním přístavem, známý jako Didim Marina. Jde o výchozí bod k řadě lodních výletů podél Egejské riviéry a zájemci si tu mohou pronajmout i jachty. Přímo v přístavu najdete též restaurace, obchody a kavárny.

Proč na Egejskou riviéru?

Hlavním důvodem k dovolené na Egejské riviéře jsou pro mnoho turistů zdejší krásné pláže. Od odlehlých zátok po živá letoviska, na Egejské riviéře budete mít spousta možností, ze kterých je možno volit podle preferencí konkrétního jedince. Pláže v této oblasti jsou charakteristické svou tyrkysově modrou vodou a jemným pískem. Tato žádaná kombinace vytváří ideální lokality ke koupání a opalování.

Kromě přírodních krás se však Egejská riviéra může pochlubit i bohatou historií a působivou kulturou. Po celém regionu jsou roztroušeny historické památky, nabízející unikátní pohled do fascinující minulosti Turecka. Ať už na své dovolené prozkoumáte ruiny Efezu nebo navštívíte tradiční turecké vesnice, vždy se tu najde něco, co vás upoutá a o čem se budete v této podmanivé zemi chtít dozvědět více.

Slunce, písek a klid

Egejská riviéra patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím pro dovolenou u moře v Turecku. S nedotčenými plážemi, čistým mořem a překrásnou scenérií není divu, že do tohoto regionu každoročně přijíždí takové množství turistů z nejrůznějších koutů světa. Jedinci, hledající v Turecku na Egejské riviéře skutečně odpočinkový pobyt, tu najdou spoustu objektů, nabízejících poklidné útočiště, vzdálené na hony od všedního shonu každodenního života.

Jedním z takových hotelů je Mandarin Oriental Bodrum. Tento luxusní hotel nabízí úchvatný výhled na Egejské moře a je obklopen svěže zelenými svahy. Hosté tady mohou relaxovat na jedné ze dvou soukromých pláží nebo se vykoupat v některém z několika bazénů. Resort se taktéž může pochlubit oceněnými lázněmi, kde si hosté mohou dopřát luxusní procedury, určené k relaxaci těla i mysli.

Další skvělou možností pro ty, kteří na dovolené na Egejské riviéře hledají odpočinek, je D-Hotel Maris. Tento pětihvězdičkový hotel najdete na odlehlém svahu s výhledem na záliv Datca. Hotel nabízí jedinečný luxus a klid. Hosté si tady mohou vychutnávat panoramatický výhled ze svých pokojů nebo apartmá, odpočívat na jedné z několika soukromých pláží nebo využít možnost vyzkoušet si řadu vodních sportů, dostupných přímo v místě. Součástí resortu jsou také rozsáhlé lázně s řadou procedur.

O webu

Cestování je radost. Ať už cestujete na den, týden či měsíc, poznávání nových míst a lidí přináší potěšení a pozitivní náladu.